تراشکاری

تراشکاری عمل ماشین‌کاری برای تولید سطح خارجی قطعات با سطح مقطع دوار می‌باشد، در حالی که داخل تراشی به ماشین‌کاری سطوح داخلی دوار گفته می‌شود. در این عملیات قطعه کار با ابزار حول محور خود می‌چرخد و هم زمان با آن ابزار یا قطعه کار دارای حرکت پیشروی در امتداد عمود حرکت می‌کند با یک نرخ پیشروی ثابت براده‌برداری می‌کند.

تراش CNC در مجموعه صنعتی پرشیا لیزر

دستگاه تراش CNC ماشین ابزاری است،که برای تراشیدن و شکل‌دهی به قطعات چوبی و فلزی معمولاً دوار به کار می‌رود. به دلیل تولید اقتصادی با دقت بالا و کیفیت دستگاه تراش را در فرم‌ها و شکل‌های مختلفی می‌سازند اکثر قطعات ماشین‌آلات دارای مقاطع دایره‌ای بوده و قابل تولید با ماشین تراش می‌باشند و از طرفی به منظور ارزان بودن و سرعت بالای تراشکاری نسبت به سایر روش‌ها استفاده از ماشین تراش یک روش معمول و پر استفاده در صنعت می‌باشد.
وظیفه اصلی ماشین تراش تغییر در اندازه قطعات، فرم آنها، پرداخت‌کاری قطعات با یک یا چند عمل برش با تنظیم رنده تراش است. با سوار کردن وسایل و دستگاه‌های یدکی روی ماشین‌های تراش دامنه فعالیت بسیار گسترش پیدا کرده بطوریکه می‌توان بوسیله آنها عملیات مختلفی انجام داد مثلاً با قرار دادن ابزارهایی مانند برقو، قلاویز و مته عملیاتی چون برقوکاری، قلاویززنی و سوراخکاری روی ماشین تراش بسادگی انجام‌پذیر می‌باشد.
بطور کلی اصول اساسی ماشین‌های تراش بر مبنای عمل فلز تراش پایه‌گذاری شده‌است و نیز عمل فلز تراشی با ماشین‌های تراش سبب برداشت براده توسط لبه برش دنده و حرکت براده‌ها در طول سطح براده رنده می‌باشد. در تمام عملیات فلز تراشی مانند تراشکاری، سوراخکاری، فرزکاری و یا اره کاری براده تولید خواهد شد. در این حالت نیرویی برابر بیست تن بر اینچ مربع وارد می‌شود، که این مقدار نیروی زیاد باعث کشش و تغییر فرم فلز و میز ایجاد حرارت می‌شود و حرکت براده در طول سطح برش سبب اصطکاک شده و این مقدار اصطکاک در لبه برش رنده تولید حرارت می‌کند، که این خود یک عامل مهم در هنگام براده برداری است. دستگاه‌های تراش CNC دستگاه‌های با کنترل CNC‌ هستند که ارزش کاری زیادی به دلیل قابلیت کنترل و فرم‌دهی CNC دارند.

مجموعه صنعتی پرشیا لیزر با در اختیار داشتن متخصصین باتجربه در امر ماشین کاری قطعات صنعتی و همچنین کارگاه مجهز به مدرن‌ترین تجهیزات و ماشین‌آلات روز قادر به اجرای پروژه‌های تراشکاری و فرزکاری، به وسیله دستگاه‌های تراش دستی، تراش ان سی (NC)، تراش سی ان سی (CNC) با دقت و کیفیت بالا می‌باشد.


انواع دستگاه تراش CNC

دستگاه‌های تراش CNC یا تراش سی ان سی انواع مختلفی دارند که در اینجا به ذکر چند مورد بسنده می‌کنیم.

دستگاه تراش CNC سی ان سی افقی لینیر Linear:
در این دستگاه تراش حرکت محورها بصورت ریل و واگن می‌باشد. مزایا: سرعت حرکتی بالا، عمر طولانی، تعمیر و نگهداری آسان

دستگاه تراش CNC سی ان سی باکس BoxWay:
در این دستگاه تراش حرکت محورها بصورت Tursit می‌باشد. مزایا : تحمل بار بیشتر و عمر بیشتر

دستگاه تراش CNC سی ان سی چند محور و چندکاره: تراش CNC افقی مالتی محور MultiTurret - Q200 : در این تراش که ۱۱ محور دارد، ۳ تارت همزمان بر روی قطعه کار می‌کنند.
تراش CNC افقی مالتی محور Vturn X200 : این تراش که دو اسپیندل و ۹ محور دارد، قابلیت فرز کاری نیز دارد.

دستگاه تراش CNC  سی ان سی Gang Type 

دستگاه تراش CNC سی ان سی یا Swiss Type 


سفارش آنلاین خدمات تراش CNC

مجموعه صنعتی پرشیا لیزر  افتخار دارد با بهره‌گیری از کارشناسانی مجرب و کارآزموده فرایند تراش CNC را برای صنایع مختلف انجام دهد و درجهت بهبود و ارتقای روش‌های تولید گام بردارد. جهت سفارش آنلاین خدمات تراش CNC می‌توانید از طریق فرم زیر نسبت به ارسال فایل خود  و سایر خدمات اقدام نمایید یا با ما تماس بگیرد.


  هرآنچه شما بخواهید را می‌سازیم!

  تهران، بزرگراه آیت‌الله سعیدی، شهرک صنعتی چهاردانگه، خیابان ۲۰/۵ نفیس، پلاک ۱۵

  emailتماس بگیرید

  آیا سوالی دارید؟

  ما در هر حال پاسخگوی تمامی سوالات شما هستیم.

  emailتماس بگیرید

  ساعات کاری پرشیا لیزر


  آماده خدمت رسانی و حل مشکلات شما

  access_time روزهای کاری: شنبه تا پنجشنبه
  access_time ساعت کاری: ۰۹:۰۰ – ۱۸:۰۰